Rodzaje kurtek skórzanych

Rodzaje kurtek skórzanych

2,50 / 2 głosów

Kurtki skórzane to bardzo lekki rodzaj kurtki, wykonany z jednego rodzaju skóry. Na rynku dostępne są różne typy, takie jak kurtki kawaleryjskie czy dżentelmeńskie. Decydując się na konkretną kurtkę skórzaną musimy wziąć pod uwagę rodzaj jej produkcji. Istnieją skórzane kurtki wykonane ze skóry naturalnej, które są najwygodniejsze i najtrwalsze, ale są mniej atrakcyjne w porównaniu do męskich kurtek, wykonanych ze skóry syntetycznej.

Kurtka skórzana - zalety

Kurtki ze skóry naturalnej nie są platerowane, są naturalnie miękkie i są najwygodniejsze spośród lżejszych modeli. Są też bardzo wytrzymałe, mogą przetrwać kilkadziesiąt pełnych długości ciała. Kurtki skórzane są bardzo wygodne, więc nawet niewielki wzrost wysokości nie wpłynie na nie negatywnie. Kurtki ze skóry naturalnej nie są podatne na uszkodzenia, w przeciwieństwie do wysokiej jakości modeli platerowanych. Nie łuszą się ani nie niszczą bardzo szybko. Zazwyczaj są one wykonane z innego rodzaju skóry w zależności od dostępności odpowiedniej kurtki skórzanej pasującej do rodzaju użytej skóry. Kurtka powinna ściśle przylegać do szyi i być tak wygodna, jak to tylko możliwe. Nie należy jej nosić na ramiączkach, ponieważ kurtka nie będzie odpowiednio zabezpieczona. Najlepiej mieć koszulę lub t-shirt przycięty na wymiar i odpowiednio dopasowany do rozmiaru kurtki.

Krój skórzanej kurtki

Kurtki skórzane powinny być dopasowane do rodzaju użytej skóry. Najlepiej, aby marynarka była zaszyta zapinana na kolanach, chyba że zdecydujemy się na kołnierzyk. W takim przypadku musimy dokładnie dopasować długość rękawów kurtki i długość rękawów do ciała oraz długość wiązań kurtki. Rękawy kurtki nie powinny być krótsze niż łokcie.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *